Náramok pre ženy - jantár a avanturín- 18 cm

Kód: 388
€15,45 €12,77 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Možnosti doručenia

Tento jemný náramok kombinuje broskyňový aventurín s baltským jantárik. Avanturín v ľudovej medicíne býva označovaný za kameň šťastia . Dodáva človeku radosť, nádej a vnútorný pokoj, navyše zlepšuje spánok a prináša dobré sny. Dodáva zdravé sebavedomie. Korálky sú vyleštené, navlečené na šnúrke a opatrené bezpečným zapínaním vhodným pre alergikov. Dĺžka 18 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

riginálne korálky z malej rodinnej dielne z certifikovaného pravého baltského jantáru. Kombinácia s broskyňovým avanturínom.

Používanie jantárových korálikov   je nielen v Európe tradičnou záležitosťou, ktorá siaha až do stredoveku. Veľkú obľubu si získali aj v USA, Austrálii, JAR, Kanade alebo v Čile. Spolu so vzrastajúcou obľubou aj na iných kontinentoch sa aj na našom trhu začali objavovať plastové falzifikáty. Od originálu ich spoznáte napríklad tak, že v slanej vode idú ku dnu, zatiaľ čo jantár pláva.

V našej ponuke nájdete iba pravý jantár z malých litovských rodinných dielní, ktoré majú potrebné certifikácie a orientujú sa na kvalitu. Náhrdelníky sú vyrábané ručne.

Jantár sa odporúča najmä pri horúčke, bolestiach hlavy, zubov či krku (angíne). Tiež pri zápale dutín, nádche či precitlivenosti dutín na zmeny počasia. Je považovaný za najúčinnejší kameň pri peľovej alergii a sennej nádche. Má tiež baktericitný a virostatický účinok – v skorších dobách bol jantárový prášok s úspechom používaný pri liečení zle sa hojacich rán. Nosený na krku stabilizuje stav štítnej žľazy, a preto sa odporúča ako pri hyperfunkcii tak aj pri hypofunkcii. Vhodné je jeho použitie pri migrénach. Vždy bol tiež považovaný za silný ochranný kameň a bol tak nosený ako amulet. Všetky tieto informácie o pozitívnom vplyve jantáru vychádzajú z ľudového liečiteľstva, jantár nie je podľa zákonov považovaný za liek a jeho používanie nenahrádza lekársku starostlivosť.

AVANTURÍN

V ľudovej medicíne býva označovaný za kameň šťastia . Dodáva človeku radosť, nádej a vnútorný pokoj, navyše zlepšuje spánok a prináša dobré sny. Dodáva zdravé sebavedomie a znižuje tvrdohlavosť. Aj tento kameň má pozitívne účinky na srdce, ale aj na štítnu žľazu a imunitný systém.

Hodí sa najmä pre znamenia: BÝK, RAK, STRELEC

Vzhľadom k tomu, že všetky použité korálky pochádzajú z prímorských či oceánskych oblastí, odporúča sa ich čistenie a nabíjanie v slanej vode , de ktoré ich namočíte na noc po prekonanej chorobe či vyrastenom zúbku. Naopak neodporúčame cielene ich vystavovať priamemu slnku, môžu totiž vyblednúť.

Jantárové korálky sú vyrobené z prírodného oblého ohladeného jantáru, broskyňového avanturínu (lisovaný do tvaru pravidelných kamienkov) - sú leštené , majú bezpečný skrutkovací poistný uzáver vhodný pre alergikov (teda bez obsahu niklu) a každá korálka je pre prípad pretrhnutia zaistená zvlášť.

Oblé kúsky jantáru nájdete aj pod názvom baroque (pretože v baroku boli veľmi obľúbené).

Fotografia je iba ilustratívna.

Bezpečnostné upozornenie: Korálky neslúžia ako hračka. Obal nie je hračka. Nie je atestované pre deti do 3 rokov.

Vyrobené v Litve.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: