Jantárové korálky pre deti - okrúhle - jantár, ruženín a jadeit

Kód: 1371/SRO 1371/BEZ Zvoľte variant
€16,24 €17,23 od €16,24 €13,42 bez DPH €14,24 bez DPH od €13,42 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
24.7.2024 24.7.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Jemná kombinácia citrónovo sfarbeného jantáru, ruženínu a ružového jadeitu. Obaja kamene pôsobí na srdcovú čakru. Jadeit je považovaný v ľudovom liečiteľstve za ochranný kameň, ktorý udržuje nositeľa mimo nebezpečenstva. Navlečené na ružové šnúrke - medzi každým korálikom je uzlík (deštrukčný sa nevysypú). Plastový uzáver farby jantáru. Dĺžka cca 32 cm (veľkosť pre najmenšie deti).

Detailné informácie

Podrobný popis

Originálne korálky za malé rodinné dielne z certifikovaného pravého baltského jantáru. Kombinácia s ruženínom a ružovým jadeitom.

Používanie jantárových korálikov je nielen v Európe tradičnou záležitosťou, ktorá siaha až do stredoveku. Veľkú obľubu si získali aj v USA, Austrálii, JAR, Kanade alebo v Čile. Spolu so vzrastajúcou obľubou aj na iných kontinentoch sa aj na našom trhu začali objavovať plastové falzifikáty. Od originálu ich spoznáte napríklad tak, že v slanej vode idú ku dnu, zatiaľ čo jantár pláva.

V našej ponuke nájdete iba pravý jantár z malých litovských rodinných dielní, ktoré majú potrebné certifikácie a orientujú sa na kvalitu. Náhrdelníky sú vyrábané ručne.

Jantár sa odporúča najmä pri horúčke, bolestiach hlavy, zubov či krku (angíne). Ale aj pri zápale dutín, nádche či precitlivenosti dutín na zmeny počasia. Má tiež baktericitný a virostatický účinok – v skorších dobách bol jantárový prášok s úspechom používaný pri liečení zle sa hojacich rán. Nosený na krku stabilizuje stav štítnej žľazy, a preto sa odporúča ako pri hyperfunkcii tak aj pri hypofunkcii. Vhodné je jeho použitie pri migrénach. Vždy bol tiež považovaný za silný ochranný kameň a bol tak nosený ako amulet. Všetky tieto informácie o pozitívnom vplyve jantáru vychádzajú z ľudového liečiteľstva, jantár nie je podľa zákonov považovaný za liek a jeho používanie nenahrádza lekársku starostlivosť.

RUŽENÍN je jedným z druhov kremeňa, ktorý je podľa ľudového liečiteľstva kameňom nepodmienenej lásky a nekonečného mieru. Jedná sa o jeden z najdôležitejších kryštálov pre srdce a srdcovú čakru . Čistí a otvára srdce na všetkých úrovniach. Učí nás láske k sebe samému aj k druhým. Má upokojujúci, utišujúci účinok . Posilňuje srdce a celý obehový systém.

RUŽOVÝ JADEIT je symbolom čistoty a je spojený so srdcovou čakrou . Ide o ochranný kameň, ktorý udržuje svojho nositeľa mimo nebezpečenstva a vnáša do jeho života harmóniu. Jadeit priťahuje šťastie a priateľstvo. Podľa ľudového liečiteľstva pôsobí na obličky a nadobličky , kostru a bedrá.

Jantárové korálky   pre deti sú vyrobené z prírodného oblého ohladeného jantáru a ďalej ruženínu a ružového jadeitu (lisované do tvaru pravidelných kamienkov) - sú leštené , majú bezpečný skrutkovací poistný uzáver vhodný pre alergikov (teda bez obsahu niklu) a každá korálka je zaistená pre prípad pretrhnutia zvlášť uzlíkom .

Oblé kúsky jantáru nájdete aj pod názvom baroque (pretože v baroku boli veľmi obľúbené).

Fotografia je iba ilustratívna.

Bezpečnostné upozornenie: Korálky neslúžia ako hračka. Obal nie je hračka.

  • Nenechávajte dieťa s korálkami na krku bez dozoru, na spánok ich vždy zložte.
  • Nenechávajte dieťa korálky žuť – jantár je veľmi mäkký a ľahko dôjde k jeho rozhryznutiu. V zažívacom trakte sa jantárový zlomok bez zvyšku rozloží. Je tu však riziko vniknutia rozhryznutej korálky do dýchacieho ústrojenstva, preto je vhodné toto opatrenie bezpodmienečne dodržiavať.
  • Nie je atestované pre deti do 3 rokov!
  • My, biomineraly.cz, nenesieme žiadnu zodpovednosť za ujmy spôsobené používaním výrobkov zakúpených na našich webových stránkach.

Vyrobené v Litve.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: